podstawy fryzjerstwa

WPROWADZENIE DO AUTORSKIEGO
PROGRAMU SZKOLEŃ DLA FRYZJERÓW

Tomasz i Anna Szabelka

Tomasz i Anna Szabelka

Od ponad 20 lat w zawodzie, od 2002 roku prowadzą studio fryzjerskie w Chorzowie, wraz z kilkunastoma fryzjerami tworząc markę Szabelka Natural Cut Team. Ich studio fryzjerskie należy do stworzonej przez Kevina Murphy sieci „Zielonych Salonów”, zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska.

Oboje są zwolennikami fryzjerstwa wychodzącego do ludzi, dziejącego się w najbardziej nieoczywistych miejscach. Trzy lata temu z fotelem fryzjerskim na plecach Tomasz wyruszył szukać klientów na górskich szlakach, rozpoczynając projekt Fryzjer w podróży. Fryzjerstwo unplagged na łonie natury spodobało mu się tak bardzo, że od tamtej pory przy każdej nadarzającej się okazji wędruje z fotelem po Polsce i świecie. Wspólnie z Anią rozwijają również swój charytatywny Mobilny Salon Fryzjerski, który – dzięki współpracy z marką Kevin Murphy zaaranżowali w hair trucku.

Tomasz jest zdobywcą wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach, m.in. Trend Vision Award Wella 2010 – złota w kategorii Kolor, a także złota i trzech sreber w United Danks Contest 2012 w Yokohamie. Kiedy nie obcina, uczy fryzjerstwa innych, jako edukator marki Kevin Murphy.

„25 lat temu postanowiłem, że będę fryzjerem, jak mój dziadek. SpotkałemAnię, moją żonę, z którą stworzyliśmy własny salon fryzjerski, szkoliłem się pod okiem najlepszych, wygrywałem międzynarodowe konkursy. Dzisiaj razem uczymy rzemiosła innych. Często słyszymy pytanie: „Jak wy to robicie, że tak świetnie obcinacie?” Mamy na to jedną odpowiedź – wszystko jest w naszych nożyczkach, grzebieniach i palcach. Tylko i aż tyle. W opracowanym przeze mnie i Anię programie szkoleń wracamy do podstaw, o których w codziennej pracy zwykle się zapomina, tymczasem to one są kluczem do idealnego strzyżenia.”

– Tomek Szabelka


PLAN SZKOLENIA:

Dzień pierwszy:

Prezentacja na modelce Ani lub Tomka
Trening na główce – „włosy długie”

Dzień drugi:

Panel dyskusyjny o pracy fryzjera
Trening na główce – „włosy średnie i krótkie”

DATY SZKOLEŃ:

Warszawa
15-16 września 2019

Kraków
22-23 września 2019

Zielona Góra
20-21 października 2019

Białystok
3-4 listopada 2019

Chorzów
1-2 grudnia 2019