X

DAWID WOLIŃSKI

ATELIER

214.2

W dniu 6 grudnia 2019 roku w Studiu ATM w Warszawie odbył się mikołajkowy pokaz Dawida Wolińskiego. „Ta kolekcja narodziła się z tęsknoty za ikonami lat 90., jak Cindy Crawford czy Naomi Campbell. Pamiętam ich piękne figury z mocno podkreśloną talią i wyeksponowanym dekoltem. W mediach mówiło się wówczas, że ideał kobiecej sylwetki zamyka się w wymiarach 90-60-90. Właśnie do tego ideału dążę w tej kolekcji” – mówi Dawid Woliński.

Każda z zaprezentowanych na pokazie sylwetek opiera się na mocno zaznaczonej talii, szerokich ramionach i zmysłowym dekolcie. „W dzisiejszych czasach jest tęsknota za modą z czasów, gdy kobiecość była atutem. Dlatego wziąłem to, co było kwintesencją lat 90., i połączyłem to ze współczesną modą. Całość przefiltrowałem przez swoją wrażliwość i dołożyłem charakterystyczne dla mojego krawiectwa kroje, wykonanie i detale” – dodaje Dawid Woliński.
W kolekcji pojawiły się tkaniny charakterystyczne dla lat 90., m.in. satyny, żakardy i wełny. Część z nich została ręcznie wykonana w atelier projektanta. „Dla mnie wartością dodaną do tkaniny jest to, że mogę ją przerobić tak, by była »moja«. Jak choćby wtedy, gdy dzięki marszczeniom całkowicie zmienia strukturę. W tej kolekcji większość sukienek powstało w nowatorski sposób: tkanina została najpierw mocno zmarszczona, a dopiero później zostały skrojone z niej sukienki. Jak choćby obcisła mini we wzór cętek lamparta, która powstała z aż siedmiu metrów materiału” – opowiada Dawid Woliński.
Nowością w kolekcji są sztuczne futra w wersji oversize i koszule – satynowe, z dużymi kołnierzami, wiązane nad pępkiem i bez zapięć. Nawiązania do stylistyki lat 90. są widoczne także w kolorystyce użytej przez projektanta. Obok ponadczasowej czerni, szarości i bieli Dawid Woliński po raz pierwszy zaprojektował looki m.in. w intensywnej zieleni i fluorescencyjnym żółtym, który połączył ze zgaszonym piaskowym w postaci monolooku.

Wykonanie fryzur modelek Dawid Woliński powierzył głównej stylistce sesyjnej marki KEVIN.MURPHY, Marianne Jensen. To jedna z najbardziej cenionych stylistek włosów na świecie. Pracuje przy sesjach modowych najbardziej prestiżowych magazynów mody na świecie, a do grona jej wiernych klientek zaliczają się m.in. top modelki Helena Christensen, Amber Valetta i Erin Wasson. Marianne wraz z zespołem edukatorów marki KEVIN.MURPHY zadbała o fryzury w stylu wet look, który podkreślał klimat kolekcji.

Makijaże wykonane przez ekspertów marki Wibo są połączeniem dwóch najmodniejszych obecnie trendów. Pierwszy to rozświetlona, zdrowa skóra, która promienieje energią. Drugi to współczesna interpretacja stylu lat 90., która pojawia się w postaci wyrazistego cienia na powiekach, imitującego kreskę. Ten mocny efekt został uzyskany dzięki wykorzystaniu trwałych i świetnych jakościowo kosmetyków Wibo.

Muzyczną gwiazdą pokazu Dawida Wolińskiego była Charlotte Rosse. Artystka po raz pierwszy zaprezentowała na żywo swój najnowszy singiel „Pray to You”, będący zapowiedzią jej debiutanckiego albumu, który ma się ukazać się w przyszłym roku. Charlotte Rosse zachwyca wyjątkowym głosem i stylem muzycznym, inspirowanym muzyką soul lat 60., ale przedstawionym w nowoczesnej, popowej aranżacji.

Wśród gości specjalnych, były osoby ze świata mody i showbiznesu, m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Radwańska, Agnieszka Grochowska, Lara Gessler, Małgosia Socha, Agnieszka Sienkiewicz, Patrycja Markowska i wiele, wiele innych.